טיפים לתחזוקת המקבוק שלך

שימוש במקבוק היא דרך מצוינת להישאר פרודוקטיבי. אבל אם אתה לא מתחזק את המחשב הנייד שלך כראוי, הוא עלול להפוך במהירות לאיטי. בפוסט זה בבלוג, אנו נותנים לך את הטיפים המובילים לשמירה על המקבוק שלך כך שיהיה כמו חדש.

 

1. נקה את המקבוק שלך באופן קבוע

ניקוי קבוע הוא חלק חשוב בשמירה על המקבוק במצב מעולה. זה יעזור לשמור עליו ללא הצטברות לכלוך ואבק, שעלולים לגרום למחשב להתחמם יתר על המידה או לירידה בביצועים שלו. להלן כמה טיפים כיצד לנקות את המקבוק שלך:

 • השתמש רק במטלית רכה.
 • הימנע מניגוב מוגזם, שעלול לגרום לנזק.
 • נתק את כל מקורות החשמל, ההתקנים והכבלים החיצוניים.
 • הרחק נוזלים מהמקבוק, אלא אם צוין אחרת עבור מוצרים ספציפיים.

בעת ניקוי הצג והמארז של המקבוק, השתמש במטלית לחה. הימנע משימוש בחומרי ניקוי חלונות, חומרי ניקוי ביתיים, תרסיסי אירוסול, ממסים, אמוניה או חומרים שוחקים. כדי לנקות את הצג והמארז של המקבוק שלך, השתמש במטלית לחה עם מים רגילים. עם זאת, אל תרסס נוזל ישירות על הצג מכיוון שזה עלול להזיק לו.

כדי לנקות את המקלדת של המקבוק (תקף למקבוק 2015 ואילך):

 1. החזק את מחברת המק שלך בזווית של 75 מעלות כך שהוא לא לגמרי אנכי.
 2. השתמש באוויר דחוס כדי לרסס את המקלדת, או רק את המקשים הבעייתיים, בתנועה משמאל לימין.
 3. סובב את המחשב שלך כך שצד ימין יהיה למעלה ורסס את המקלדת שוב משמאל לימין.
 4. חזור על הפעולה, הפעם עם המחשב מסובב לצד השני (צד שמאל למעלה).

 

2. גבה את הנתונים שלך

גיבוי הנתונים שלך חיוני כדי להגן עליהם מפני אובדן או נזק. ישנן דרכים רבות ושונות לגבות את הנתונים שלך, בהתאם לסוג הנתונים שלך ולמשאבים הזמינים. לדוגמה, אם יש לך הרבה קבצים גדולים, כגון תמונות וסרטונים, ייתכן שתרצה לשקול להשתמש בשירות אחסון מקוון כמו iCloud או  Dropbox – שכן שירותים אלה יכולים לאחסן כמויות גדולות של נתונים בצורה מאובטחת בענן ולספק גישה נוחה מכל מקום.

עבור כמויות קטנות יותר של נתונים, כגון מסמכים, תוכל להשתמש בכונן USB או בכונן קשיח חיצוני. הקפד לגבות את הנתונים שלך באופן קבוע ולשמור עותקים מרובים במיקומים שונים. זה יבטיח שהנתונים שלך בטוחים במקרה של אסון כמו שריפה או גניבה.

לבסוף, אתה יכול גם להשתמש ב"מכונת הזמן" כדי לגבות את המק שלך.

"Time machine" היא מערכת גיבוי אוטומטית המובנית ב macOS  המגבה את כל הקבצים שלך, כולל יישומים, קבצי מערכת ונתוני משתמש. Time machine יוצרת גיבויים מצטברים של הנתונים שלך בכונן חיצוני, כך שתוכל לשחזר בקלות את המק למצבו הקודם במקרה שמשהו ישתבש.

 

על ידי יישום הטיפים הללו, תוכל להבטיח שהמקבוק שלך יפעל בצורה חלקה ויעילה במשך שנים רבות!

 

3. עדכוני תוכנה ו macOS

ביצוע עדכוני תוכנה היא שלב חיוני בתחזוקת המקבוק שלך. עדכונים ל macOS  מתקנים באגים ועוזרים לאפליקציות לפעול ביעילות רבה יותר. על ידי שמירת המקבוק שלך מעודכן, תוכל למנוע בעיות ושגיאות במערכת וגם להבטיח שהמחשב שלך פועל בביצועי שיא. חשוב גם לעדכן את התוכנה שלך כדי להגן על המידע שלך ולמנוע התקפות זדוניות. כדי לשמור על התוכנה שלך מעודכנת, תוכל להגדיר את המקבוק שלך כך שיחפש עדכונים באופן אוטומטי. בנוסף, תוכל גם להגדיר שעדכוני macOS יבוצעו באופן אוטומטי. פעולה זו תבטיח שהמק שלך יריץ תמיד את הגרסה העדכנית ביותר של התוכנה.

 

4. אבטח את המקבוק שלך

המקבוק שלך הוא חלק חשוב מהחיים שלך, ואתה רוצה להגן עליו מידיהם של האקרים. למרבה המזל, ישנם כמה צעדים פשוטים שתוכל לנקוט כדי להגן על המחשב הנייד שלך מפני חדירות זדוניות. הצעד הראשון הוא להפעיל את חומת האש שלך. זה יעזור להגן על המחשב שלך מפני חיבורים נכנסים מהאינטרנט. עליך גם להשבית את הגישה מרחוק ולהצפין את הכונן הקשיח שלך כך שרק לך תהיה גישה לקבצים שלך. בנוסף, עליך להתקין אנטי-וירוס ולהפעיל שומר מסך מוגן בסיסמה. לבסוף, הקפד ליצור סיסמה מאובטחת עבור כל החשבונות שלך ולשנות אותן באופן קבוע. ביצוע שלבים אלה יעזור לשמור על המקבוק שלך בטוח ומאובטח.

 

5. בדוק אם יש בעיות ושגיאות במערכת

אחת הדרכים הטובות ביותר להגן על המקבוק שלך מנזק ולשמור על הביצועים שלו היא לבדוק אם יש בעיות במערכת. ניתן לעשות זאת בקלות על ידי פתיחת צג הפעילות. כלי זה מראה לך אילו תהליכים פועלים במקבוק שלך ובכמה זיכרון הם משתמשים. זה גם יכול לעזור לך לזהות תוכניות שגורמות להאטה או בעיות אחרות. אתה יכול גם להשתמש בDisk Utility  כדי לבדוק אם יש שגיאות דיסק במק שלך. זה יכול לעזור לזהות בעיות בכונן הקשיח או בעיות אחרות בדיסק שעלולות לגרום למקבוק שלך לפעול לאט.

6. מסקנות

תחזוקת המקבוק שלך חשובה לא רק לאריכות החיים והביצועים של המכשיר שלך, אלא גם להגנה על הנתונים שלך. אמנם יש כמה משימות שעליך לבצע מדי שבוע, כגון ניקוי המקבוק שלך וגיבוי הנתונים, אבל ישנן משימות אחרות שאתה צריך לעשות מדי חודש או אפילו בתדירות נמוכה יותר. על ידי יישום הטיפים הללו, תוכל להבטיח שהמקבוק שלך יפעל בצורה חלקה ויעילה במשך שנים רבות.

 

7. תיקון ושדרוג מקבוק

מקבוק מבית Apple הוא מחשב שזוכה לאהדה גדולה בעיקר בקרב גרפיקאים ואמנים בזכות אמינותו ורמת הביצועים. עם זאת, תקלות עלולות להופיע כך שתצטרכו לתקן אותו לפחות פעם אחת בחייו.

"אורן מחשבים" מתקן מגוון רחב של מחשבי מק מכל הגרסאות ומתמחה בתיקון כל סוגי מכשירי אפל, כגון:

 • מקבוק Pro
 • מקבוק Air
 • מק מיני
 • איי מק

אורן הוא טכנאי מק מוסמך המציע שירותי תיקון מק בבית הלקוח. בזכות מקצועיותו הוא מתקן בהצלחה את כל סוגי התקלות במחשבי מק וביצוע שדרוגים (כגון שדרוג לכונן SSD) – תוך שימוש בחלקי חילוף מקוריים, ומתן תמיכה הטובה ביותר גם בהמשך הדרך.